امروز: پنج شنبه 16 مرداد 1399 برابر با 06 آگوست 2020

 

دارای مجوز  رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شماره 93/28012

انتقادات مردمی (132)

انتقادات مردمی

آقای رخشانی مدیرکل محترم آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان امروز فرزندم را برای دریافت کارنامه به مدرسه شهدای لشکر زیبا شهر فرستادم مدیر دادن کارنامه را منوط به پرداخت صد هزار تومان کمک به مدرسه نموده وعلت را حضور پنج ماه در مدرسه عنوان نموده برادر من اگر من بابت پنج ماه صد هزار تومان به مدرسه کمک کنم شما مدیر مدرسه هم به خاطر پنج ما نرفتن به مدرسه و گرفتن حقوق مجانی تمام حقوق تان را برگردانید ضمناً اساس نامه مدرسه هیئت امنای بابت کلاس های فوق برنامه باید هزینه دریافت کنند نه بدون هیچ علتی
اصل‏ سی ام: دولت‏ موظف‏ است‏ وسایل‏ آموزش‏ و پرورش‏ رایگان‏ را برای‏ همه‏ ملت‏
تا پایان‏ دوره‏ متوسطه‏ فراهم‏ سازد و وسایل‏ تحصیلات‏ عالی‏ را تا سر حد
خودکفایی‏ کشور به‏ طور رایگان‏ گسترش‏ دهد

از شهردار سراوان که خواب و آرامش را از شهروندان سراوانی گرفته  جناب شهردار شما با چه  مجوزی زباله های شهری را در در یک یا دو کیلومتری شهر  خالی میکنید   شما با چه مجوزی  برای از  بین بردن زباله های شهری اقدام به سوختن زباله ها میکنید  با توجه که درماهای گرم سال قرار داریم واکثر مردم از کولرهای آبی استفاده میکنن .  سوختن زباله ها باعث میشه که بوی بد ونامطبوع به وسیله کولرهای آبی به داخل منازل شهروندان کشیده شود که باعث انواع بیماری ها میشود آقای شهردار خواهشاً پیگیر این موضوع باشید  و حقوق شهروندان را رعایت فرمایید  شهرداری دوست دار طبیعت است  نه بلای جان طبیعت  

بی توجهی شهرداری نیکشهر به مراجعات مردم برای جمع زباله های ریخته شده جنب فیزیوتراپی مهر نارضایتی مردم را در پی دارد.
????چرا باید مرغ فروشی سر خیابان پوست مرغ را جلوی منزل مسکونی رها کند، آیا نیکشهر شهردار ندارد یا دارد ولی سلامتی مردم برایش اهمیتی ندارد؟
????چرا شهرداری مسئولیت زباله های ریخته شده را بر عهده نمیگیرد.

????رئیسی از نیکشهر

روستای بوچی از توابع بخش تلنگ شهرستان قصرقند با ۵۰ خانوار جمعیت فاقد مدرسه ابتدایی هست دانش آموزان این روستا باید ۳ کیلومتر مسافت با پای پیاده توی سرما و گرما مجبورند به مدرسه روستای همجوار بروند حتی بعضی از دانش آموزان به خاطر نداشتن مدرسه در روستا ترک تحصیل کردند   لطفاً از مسئولین محترم از خیرین عزیز تقاضا داریم به این مشکل رسیدگی کنید .

با سلام و احترام

با توجه به اینکه الان که فصل گرما است.
اکثر روستاهای بخش تلنگ شهرستان قصرقند از افت شدید ولتاژ برق ناراضی هستند. روستای *دنگری بالا* از توابع بخش مذکور نیز از این قاعده مستثنی نیست. لازم به ذکر که این افت ولتاژ مربوط به چندما یا چندهفته اخیر نیست؛ بلکه سال‌هاست که اهالی این روستا از نعمت آب‌سرد و هوای خنک کولر بدلیل مشکل مذکور محروم‌اند.
و ترانس روستای این‌روستا ۵۰می‌باشد و جمیعت این روستا بالغ بر۱۵۶نفر و ۵۶خانوار می‌باشد.
و این ترانس جوابگوی این روستا نمی‌باشد.
از مسئولین مربوطه خواهشمندیم اقدامات عاجل و لازم در خصوص رفع افت‌ولتاژ روستای دنگری بالا بعمل آید.

بیمه روستایی که قبلاً به صورت مجانی در اختیار روستائیان قرار می گرفت چندی پیش کسانی که مدت اعتبار بیمه شان به پایان رسیده بود با مراجعه به دفاتر پیشخوان باقانون جدیدوعجیبی مواجه شدند.

کارمندان محترم پیشخوان با ثبت مشخصات بیمه درمانی روستایی به مراجعه کننده می گویند که همچون گذشته فورا برای شما بیمه صادر نمی گردد بلکه دولت وسع مالی شمارا بررسی ودر صورت ثبوت فقر وناداری، بیمه درمانی رایگان دراختیار شما قرار می گیرد ودرغیر اینصورت باید ماهیانه مبلغی برای هرنفری ازافراد تحت تکفل پرداخت شود تامشمول بیمه درمانی کمافی السابق شوید.

چندین اشخاص فقیر که یک ملیون تومان درحساب بانکی شان نبوده است ازافراد ثروتمند محسوب شده واز دریافت بیمه درمانی روستایی محروم شده اند.

امید است دولتمردان محترم نیازمندان راناامید نکرده ودرعمل به فرمایش بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران (رح) پیشگام باشند.


✍️ مولوی مهیم ملک رییسی مدیرمدرسه دینی تحفیظ القرآن الکریم سربازکلات

سرعت اینترنت و گله مندی مردم روستای شیرآباد .

سرعت پایین اینترنت در روستای شیرآباد لاشار مشکلاتی را برای اهالی این روستا ایجاد کرده است.

اهالی روستای شیرآباد لاشار از توابع شهرستان نیکشهر از سرعت پایین اینترنت در این روستا گله مند و خواستار توجه جدی مسئولان شده اند.

یکی از اهالی روستا می گوید: دانش آموزان و دانشجویان روستا برای انجام تحقیقات درسی به دلیل نبود اینترنت در روستا باید به شهر و یا به تپه ها و یا حاشیه جاده ترانزیت مراجعه کنند.

دانشجوی اهل این روستا هم گفت: روستای شیرآباد ۳۵۰ خانوار جمعیت دارد و مردم به دلیل سرعت پایین اینترنت برای انجام برخی امور با مشکل مواجه اند.

رئیس شرکت مخابرات نیکشهر پیش تر گفته بود : در روستای شیرآباد یک سایت همراه اول وجود دارد که برپایه اینترنت 2g در حال خدمات است.

وی بیان اینکه برای ارتقاء سرعت اینترنت روستا باید تست هایی انجام شود که انجام این تست ها و ارتقاء اینترنت در دستور کار است افزود: اگر این موضوع از طرف ارتباطات سیار تایید شود در اولویت کار قرار خواهد گرفت.

بسم الله الرحمن الرحیم
باسلام وصلوات برنبی رحمت محمّدمصطفی[ص]وآل واصحابش.
مدیرکل محترم شرکت مخابرات سیستان وبلوچستان جناب مهندس محمّدحسین عبدی زاده السلام علیکم
روستای کهنمگارشهرستان مهرستان بادارا بودن زیرساختهای مخابراتی از ارتباطات تلفن خانگی وadslبی بهره اند.نادانی اقدام بسرقت کابلهای شبکه تلفن خانگی روستاهای کهنمگارودرمشوکی کردوبدست
قانون سپرده شد.ازآن مدّت هفت/۷سال میگذرد.دردوران متصدّی مهندس رضایی پیگیریهای مداومی ازسوی مرکزمخابرات کهنمگار،شورای اسلامی،دهیاری،بخشداری
داشته ایم.جوابهایی که شنیده ایم ؛
۱-سارق کابلهاراتحویل دهیدترمیم شبکه انجام میشود.۲-کابلهارازمینی میکنیم چاله رابزنید.۳-حالا اقدام میشود و....
جوابهای مردم : ۱-سارق تحویل شدجرمش راکشیدهیچ اقدامی نشد.۲- چاله را قبول کردیم اقدامی نشد.۳- حالا، چه وقت است ازنظرآن شرکت که اقدام میشود.
خواسته مردم : ترمیم شبکه سرقت شده بمقدار یکهزار ۱۰۰۰متر.چنانچه سالیانه مقدار ۲۰۰مترسهمیه کابل مرکزمخابرات کهنمگارتحویل میشدامروزمقدار ۱۴۰۰متر کابل شبکه داشتیم.جناب مدیرکل محترم امروزه دولت شما دولت الکترونیک است، اگرنداشته باشیم یعنی جسم بدون روح.
حال انتصاب حضرتعالی به مدیریت عاملی شرکت مخابرات استان سیستان وبلوچستان مداواگردردهای کهنه مامردم کهنمگاربزرگ میشود؟
باتشکرخادمین مردم،،،کهنمگاربزرگ
۱۳۹۹٫۰۳٫۲۸

درحالی که امتحانات پایان ترم دانشجویان در اکثر شهرها و دانشگاه ها به صورت مجازی برگزار میشود؛مسئولین دانشگاه آزاد چابهار برخلاف وعده های قبلی و دستور العمل دانشگاه آزاد درباره برگزاری امتحانات که در آن تاکید شده برگزاری امتحانات حضوری در شهرهایی که بازه آزمون وضعیت قرمز را داشته باشد الزامی نیست(به گواه آمار چابهار در وضعیت قرمز قرار دارد) قصد دارند امتحانات پایان ترم را بصورت حضوری از روز شنبه برگزار کنند

◀️درصورت تحقق این اراده که در بین مسئولان دانشگاه بطور قوی دیده میشود بسیاری از دانشجویان برای حفظ جان خود و خانواده هایشان حذف ترم خواهند کرد و یک ترم از زندگی تحصیلی عقب می افتند لذا ما از تمامی مراجع قانونی و خبرگزاری ها و رسانه دار ها تقاضا داریم با پوشش خبری و رساندن صدای ما به متولیان این دانشگاه از بروز یک فاجعه کرونایی دیگر در شهر جلوگیری کنند و بار دیگر از مسئولین محترم دانشگاه آزاد میخواهیم قبل از هر چیز به سلامت دانشجویان که آینده دانشگاه به آنها وابسته است توجه کنند.


????جمعی از دانشجویان دانشگاه آزاد چابهار

مدیریت مخابرات شهرستان زاهدان

پهنای بانداینترنت منطقه زیباشهربسیارضعیف است وانگاردرمنطقه کوهستانی وصعب العبورساکنین بایدبه نت وصل شوند
لذاباتوجه به تکرارمکررات عرایض اینچنینی خواهشمندیم دستوررسیدگی صادرفرمائید
اگرکامنتهای پستهای وزیرارتباطات بخوانیدهمه مردم استان علی الخصوص قسمتهای ازکلان شهردانشگاهی زاهدان شاکی وگلایه مندهستند
امیداست این آخرین عریضه باشدجهت رسیدگی
والسلام
جمعی ازساکنین محله زیباشهر

صفحه1 از10

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت

گزارشات پر بازدید

جاذبه های گردشگری استان سیستان و بلوچستان

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز297
mod_vvisit_counterدیروز3978
mod_vvisit_counterاین هفته16344
mod_vvisit_counterهفته قبل27383
mod_vvisit_counterاین ماه20518
mod_vvisit_counterماه گذشته110190
mod_vvisit_counterکل بازدیدها2678756

بازدیدکننده جاری : 71
آدرس آی پی : 34.200.218.187
,
امروز : 06, آگوست, 2020

حالت های رنگی