امروز: سه شنبه 30 مرداد 1397 برابر با 21 آگوست 2018

 

دارای مجوز  رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شماره 93/28012

انتقادات مردمی (97)

انتقادات مردمی

به نام الله
روستای ۱۰۰۰ خانواری عثمان آباد بافاصله ۶ کیلومتری ازشهرچابهار درنوارساحلی با بی آبی روزگار میگذرانند.

این روستا که دارای جمعیتی بالغ بر ۱۰۰۰ خانوار میباشد فاقد آبرسانی سیار ولوله کشی میباشد درصورتی که روستاهای اطراف با یک پنجم این جمعیت بوسیله تانکرهای سیار ابرسانی میشوندوشایان ذکر است که اکثر اهالی این روستا از قشر کارگروصیاد هستن که با اندک درآمد امرارومعاش میکنند وباتوجه ب هوای گرم وشرجی حاکم دراین مناطق مصرف آب زیاد میباشد وهمچنین ب علت بالا بودن قیمت آب توسط تانکرهای شخصی اکثر مردم توانایی خرید آب رو ندارن وزندگی خودرا بوسیله گالنهای آبی که از خانه های همسایه میارند گذران میکند لذا از شما مسئولین محترم تقاضا داریم که هرچه سریعتر ب کمک این مردم بی بضاعت بشتابید.
باتشکر اهالی روستای عثمان آباد

سلام علیکم
در شهرستان سرباز تعداد ۱۳۶ نفر بیمار تالاسمی وجود دارد که هر ۱۰ روز یا ۲ هفته برای تزریق خون مسافت ۳۶۰ کیلومتری چابهار یا ایرانشهر را از مرکزیت راسک شهرستان طی می کنند.
به عبارت دیگر از این تعداد ۱۳۶ نفر بیمار تالاسمی در شهرستان سرباز برای تزریق یک/۱ واحد خون مجبورند هر ۱۰ روز مسافت ۳۶۰ کیلومتر راه را طی کنند تا این یک/۱ واحد خون را به فرزندان خود در بخش تالاسمی چابهار یا ایرانشهر تزریق نمایند.
قریب به ۲ سال است که با هر روش ارتباطی با دفتر وزیر بهداشت و استانداری س و ب مکاتبه شده تا بخش تالاسمی را در بیمارستان ولایت راسک افتتاح کنند.
اما متاسفانه با گذشت ۲ سال از پیگیری این مورد هنوز هیچ اقدامی تا این لحظه صورت نگرفته است.
هر دفعه از مسئولین محلی سوال می کنیم !!!! یا اتاق آماده است و پرسنل نداریم!!!!!!
یا پرسنل داریم ولی جا نداریم!!!!!!
یا هر دو را داریم ولی مجوز افتتاح نداریم!!!!!
یا پزشک نداریم!!!!!
حالا والله اعلم که چه موقع این موارد را با هم داشته باشیم تا این مشکل حل شود!!!!
ضمنا زمانی که ما بحث افتتاح بخش تالاسمی را در بیمارستان راسک پیگیری می کردیم اصلا بحثی از افتتاح بخش دیالیز نبود ولی حالا بخش دیالیز راه افتاده و از بخش تالاسمی هنوز خبری نیست.
هر دفعه هم مسئولین وعده های پوچ و توخالی به بیماران می دهند.
از شما ادمین مکران نیوز خواهشمند است این موضوع را در کانال انعکاس دهید.
با تشکر
خداحافظ

جمعه, 31 فروردين 1397 07:22

نگرانی دامداران شهرستان خاش ازسرقت احشام

نوشته شده توسط

باتوجه به سرقت احشام دامداران درطی یکی دوماه اخیردرروستاهای شهرستان خاش بخصوص روستاهای شوروک دوراهی ایرندگان اسپیتک کوه بیرک وتل گزی ودشت آپخوان وسایرروستاها که دامهاتوسط سارقین به سرقت برده شده اندوایجادناامنی برای دامداران گردیده

 

یکشنبه, 19 فروردين 1397 04:01

پایگاه انتقال خون سراوان تعطیل شد

نوشته شده توسط

پایگاه انتقال خون سراوان که دو روز در هفته بدلیل کمبود پزشک یا بهتر بگیم نبود پزشک فعال بود و سه شهرستان سراوان و سیب و سوران و مهرستان را پوشش میداد اکنون تعطیل شد و همان دو روز در هفته را هم دیگر فعال نیست و چند روزیست که اشک بر چشمان بچه های تالاسمی این سه شهرستان جاری شده...
امروز شاهد اشک خانواده های این بیماران هم بودیم.
‌درحالی که انتقال خون سراوان سالهاست با دو روز خونگیری در هفته و با کمک انتقال خون زاهدان مشکل این بیماران را برطرف کرده بود اما با توجه به قول هایی که ریس شبکه و فرماندار محترم سراوان مبنی بر تعطیل نشدن پایگاه سراوان داده بودند متاسفانه از ابتدای سال ۹۷ انتقال خون سراوان تعطیل شد و باید منتظر مشکلات بیشتری برای بیماران نیازمند خون باشیم.

شنبه, 18 فروردين 1397 03:30

جاده خراب چه جوری رفت وآمد کنیم ...

نوشته شده توسط

سلام به گوش مسوولین برسونین که ما مردم مسیر زرآباد به چابهار چه گناهی کردیم که با این جاده خراب چه جوری رفت وآمد کنیم با این همه تردد ماشین سنگین اصلا امنیت جانی نداریم شرکت نفت این همه ماشین میفرسته به فکر جاده هم باشه

پنج شنبه, 19 بهمن 1396 19:01

بحران بنزین در خاش

نوشته شده توسط

همه پمپ بنزینا شلوغه با نصف ظرفیت کار میکنن نصف تلمبه ها به دلایل نامعلوم خاموشه

صدای مردم؛

بسم رب الشهداء و الصدیقین .
(( درد دل جوانان تحصیلکرده اسماعیل آباد بزرگ))
وقت اسم روستا وروستازاده به میان میاد همه به یاد مشکلات وکمبود های موجود روستا می افتن خصوصاً مشکلات آموزشی که با هزاران بدبختی و نداری دنبال تحصیلات بودند وچه روزهایی که بدون صبحانه به شهر می رفتن ودرس میخوانند . چه روزهایی که بدون کرایه در روزهای سخت و طاقت فرسای زمستان منتظر وانت تویوتا بودند که بدون دریافت کرایه آنان را به شهر ببرند تا بتوانند در کلاس درس حاضر شوند . خلاصه با همه بدبختی و مشکلات وپشتکار دهاتیشان بر مشکلات فائق آمدند ، مدرکی گرفتند ،خدمت مقدس سربازی را انجام دادند وبه امید روزهای آینده گوشه چشمی به استخدام داشتند .
مسئولین محترم شهرستان خاش روستای اسماعیل آباد بزرگ با داشتن 5000 نفر جمعیت و داشتن طوایف گوناگون و جوانان تحصیلکرده، انتظار دارد اگر قرار است در روستا نیرو بکار گرفته شود از نیروهای فعال وجوان بومی روستا بکار گرفته شود .
درست است هر اداره و ارگانی که نیرو استخدام میکند شرایط خاص خودش را دارد . آزمون برگزار میکند وسپس نیرو جذب مینماید . ولی با وجود دهاتی بودنمان میدانیم که جایگزینی نیروی سرایداری و خدماتی که نیروی غیر تخصصی است، امکان بکار گیری از جوانان تحصیلکرده بومی روستا وجود دارد که اگر نیرو بومی روستا باشد بنفع اداره مربوطه است زیرا با تمامی مردم روستا آشناست و بهتر میتواندبا اهالی تعامل برقرار نماید ونیاز به مرخصی ندارد و۲۴ ساعته در خدمت مردم است .
لذا ما جوانان تحصیلکرده وبیکار روستای اسماعیل آباد ازعملکرد شبکه بهداشت ودرمان خاش شدیداً گلایه وتقاضا داریم در خصوص بکار گیری نیروی سرایداری وخدماتی درمانگاه روستای اسماعیل آباد تجدید نطر نمایند . زیرا ما از حقمان نخواهیم گذشت واز مسئولین محترم شهرستان تقاضای رسیدگی مجدانه داریم .
با تشکر:
جمعی از جوانان تحصیلکرده وجویای کار روستای اسماعیل آباد بزرگ

وضعیت جاده خاش به سراوان متاسفانه غیرقابل استفاده وپرچاله وتکه تکه شده است دوروزقبل ازخاش رفتم سراوان یک تویوتاازروبروآمدکه بابرخوردباچاله درآسفالت جاده یک تکه بزرگ به سمت ماپرتاب گردیدکه خوشبختانه زیرپلاک جلواثابت کردوجلوپنجره ای وپره های هردوفن راشکست که خودرابه مکافات به سراوان رساندم وپروانه های هردوفن وجلوپنجره ای راتعویض کردم ونوشته های پلاک معیوب شدمجبورشدم تعویض پلاک کنم این موردنرسیده به سهرستان گشت اتفاق افتادازمسئولین دست اندرکارشهرستان خاس وسراوان دخواست میکنیم حداقل قبل ازاینکه روکش بدهندحداقل لکه گیری کنندتااین چاله هاترمیم گردندتابرای سایرین چنین مشکلی یامشکل حادتری پیش نیایدومسئولین محترم استانی بفکردوبانده کردن جاده های بین شهری استان باشندونمایندگان پیگیری کنند✅رسول شریفی نیاخبرنگارپایگاه خبری زاهدان پیگیرشهرستان خاش استان سیستان وبلوچستان

سلام احتراماباتوجه به پیگیری های جنابعالی حضورمعاونان وزیرونمایندگان مجلس وسایرمسئولین استانی وکشوری درشهرستان خاش تقدیروتشکرمینمایم جناب آقای مهندس علی کردنماینده محترم شهرستان خاش درمجلس شورای اسلامی ماکارگران وبازنشستگان تامین اجتماعی دارای مشکلات فراوانی هستیم که فقط درموردیکی ازمشکلات خواستارپیگری ورسیدگی هستیم که دارای اولویت بیشتری است وآن هم مشکل درمان میباشدجناب مهندس همانطورکه مستحضرهستیدشهرستان خاش دارای یک درمانگاه تامین اجتماعی است باحداقل امکانات که دارای چندپزشک عمومی میباشدکه فقط شیفت صبح خدمات درمانی انجام میدهدباتوجه به اینکه درتمامی استانهای کشوربیمارستان ودرمانگاه تامین اجتماعی به صورت سه شیفت بیست وچهارساعته خدمات رسانی میکنندوحتی اکثردرمانگاهای سایرشهرهای استان نیزبصورت سه شیفت میباشدمتاسفانه درمانگاه شهرستان خاش ازساعت
هشت صبح تاساعت دوازده فقط خدمات درمانی انجام میدهدآن هم روزقبل بایدبصورت تلفنی نوبت گرفته شودتروزبعدمراجعه کنندبرای درمان وموارداورژانسی هم درنظر گرفته نشده لذاماکارگران ومستمری بگیران بازنشستگان خواستارسه شیفته بودن بصورت بیست وچهارساعته درمانگاه وتجهیزات پیشرفته درمانی وتشخیصی وخواستارپزشکان متخصص دردرمانگاه تامین اجتماعی شهرستان خاش میباشیم لذاازجنابعالی وفرماندارمحترم واستاندارمحترم ومسئولین شهرستان واستان وکشورو وزیرمحترم خواستارپیگری ورسیدگی راداریم خواهشمنداست این موردرابصورت عدالت اجتماعی پیگیری نمائید

جناب آقای ایرانژاد نماینده محترم مردم شریف چابهار، کنارک، نیکشهر و قصرقند;
سلام علیکم
واقعا جای سوال است حضرتعالی با قدرت لابی گری بسیار بالا و با تجربه ی گرانسنگ چندین دوره مجلس شورای اسلامی، ایکاش این تجارب ارزشمند و قدرت لابی گری در حد تیم ملی را برای گرفتن امتیازات و حل مسکلات عدیده ی مردم به کار می گرفتی!!نه اینکه ارزش یک نماینده به عنوان قانون گذار در پارلمان یک کشور را اینقدر پایین می آوردی و چند ماه است تمام فکر و ذکر جنابعالی شده انتخاب شهردار چابهار!! جای تعجب است که حضرتعالی به عنوان نماینده ی مردم، نه در جایگاه نمایندگی، بلکه در جایگاه یک شهروند، حق ارائه ی نظر در خصوص شهردار را دارید، مگر شهر کنارک نباید یک شهردار قوی و کارآمد داشته باشد؟ در اینکه جناب حقانی توانمند است، شکی نیست ولی بزارید در کنارک خدمت بکنند و برنامه هایشان را به سرانجام برسانند و البته مردم هم خواهان ایشان در شهر مذکور هستند چه دلیلی دارد جنابعالی این همه وقت صرف بکنید لابی گری نمایید و قدرت خودتون را به نمایش بگذارید حتما باید شهردار چابهار بشود...اگر حضرتعالی تمام این قدرت خدادادی خودتون رو در جهت خدمت به مردم حوزه ی انتخابیه به کار میگرفتی، خیلی از مشکلات مرتفع میشد... مردم در تامین نیازهای اولیه شون موندند، اونوقت متاسفانه حضرتعالی و تیمتون مدتی است دنبال انتصاب شهردار هستین؟ عجبا!! مردم بی وس جنابعالی رو بعنوان امین و نمایند خودشون انتخاب کردند تا درد و رنج مردم را به مرکز برسانید نه انتخاب شهردار و عزل و نصب فرمانداران و بخشداران؟؟!
بنده خودم جزوه کسانی هستم که به حضرتعالی رای دادم و این نقد به جنابعالی وارد است...
شهردار یک شهر را منتخبین مردم که خود مردم انتخابشون کردند، انتخاب می کنند شورا به خوبی تشخیص می دهند ک چه کسی را از بین فراخوان برگزینند;
مردم به خدا آب برای خوردن ندارند برخی از مردم روستایی از آب هوتگ میخورن که روزی صدها سگ ولگرد و دیگر جانواران در اون آبگیر آبتنی می کنند آیا این وضعیت شایسته ی مردم است؟ آیا روزانه اختصاص سهمیه ی پانزده لیتری به مردم توسط تانکرهای سیار، که آن هم درست حسابی به دست مردم نمی رسد، مورد قبول جنابعالی است؟ قطعا خاطر جنابعالی با دیدن چنین وضعیتی مکدر خواهد شد!!
از کدوم مشکل و معض بگیم؟ آب؟ برق؟ بهداشت؟ آموزش و پرورش؟ و ....؟

شهروند چابهاری

صفحه1 از7

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت

گزارشات پر بازدید

جاذبه های گردشگری استان سیستان و بلوچستان

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز17
mod_vvisit_counterدیروز2549
mod_vvisit_counterاین هفته4971
mod_vvisit_counterهفته قبل15729
mod_vvisit_counterاین ماه46095
mod_vvisit_counterماه گذشته68040
mod_vvisit_counterکل بازدیدها1437872

بازدیدکننده جاری : 26
آدرس آی پی : 54.198.126.110
,
امروز : 21, آگوست, 2018

حالت های رنگی